توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان نظارت داریم و قطعا جای خالی برای ثبت‌نام همه دانش‌آموزان وجود دارد. اگر خانواده‌ به سایت پادا مراجعه کرده و مدرسه‌ای پر بود، به مدرسه دیگر معرفی می‌شود.

ببه گزارش راهبرد معاصر؛ محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش نظام تربیت اوان کودکی چشم انداز تجارب و استلزامات آن، در جمع خبرنگاران در خصوص گلایه‌ خانواده‌ها درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس و تکمیل بودن ظرفیت برخی مدارس به رغم دو ماه مانده تا آغاز مهر، اظهار کرد: هیچ خانواده‌ای نباید نگران باشد، قطعا برای همه دانش‌آموزان تمهید کردیم؛ در سامانه امکان انتخاب چند مدرسه وجود دارد؛ ممکن است برخی از مدارس زودتر افراد شرکت کنند و ظرفیتش تکمیل شود.

وی ادامه داد: ما بر فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان نظارت داریم و قطعا جای خالی برای ثبت‌نام همه دانش‌آموزان وجود دارد. اگر خانواده‌ به سایت مراجعه کرده و مدرسه‌ای پر بود، به مدرسه دیگر معرفی می‌شود.

 

* ظرفیت مدارس تعیین شده است

حاجی‌میرزایی در پاسخ به این پرسش که «حتی مدارس در محل سکونت ظرفیت ندارند؛ آیا برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت مدارس دارید؟»، گفت: در حال حاضر ظرفیت مدارس تعیین شده و مشخص است که هر مدرسه می‌تواند چند دانش‌آموز را ثبت‌نام کند؛ با توجه به اینکه فرایند ثبت‌نام، الکترونیکی است امکان دخل و تصرف در فرایند به حداقل ممکن رسیده است و متناسب با ظرفیت مدرسه ثبت نام انجام می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه افزایش ظرفیت مدرسه تنها در شرایطی امکان‌پذیر است که تعداد کلاس‌های درس به حد کافی داشته باشد، افزود: بر اساس مقررات جاری، تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس مشخص است و اگر از آن حد، بیشتر باشد، آسیب می‌رساند.

 

* پادا ممکن است در ساعاتی با مشکلاتی روبه‌رو شود!

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مشکلات هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، بیان کرد: امسال کل فرایند دانش‌آموزی، نیروی انسانی و امور مالی‌مان را روی سامانه‌های یکپارچه قرار دادیم و چون این عملیات در گستره بزرگی انجام می‌شود، ممکن است در ساعاتی با مشکلاتی روبه‌رو شود؛ مشکلات را با سرعت برطرف می‌کنند؛ اعلام تاریخ جدید در شروع هدایت تحصیلی نیز برای رفع این مشکلات بوده و امید است مشکل دیگری نباشد.

.